Phillips 32" LED TV NEW 32PHT5678/98
Slim LED TV
80 cm (32")
LED TV
Pixel Plus HD
Connections for everything you love.
Vibrant viewing. Philips LED TV.
Pixel Plus HD. Sharp images, no matter what the source.
Technical Specifications
Picture/Display
Aspect ratio
16:9
Display
LED HD TV
Panel resolution
1366 x 768
Picture enhancement
Pixel Plus HD
Local contrast
Standard
Personal
Vivid
Supported Display Resolution
Computer inputs
up to 1366x768 @ 60Hz
Video inputs
up to 1366x768p
Picture/Display
Aspect ratio
16:9
Display
LED HD TV
Panel resolution
1366 x 768
Picture enhancement
Local contrast
Standard
Personal
Vivid
Supported Display Resolution
Computer inputs
up to 1366x768 @ 60Hz
Video inputs
up to 1366x768p
Tuner/Reception/Transmission
Digital TV
DVB-T/T2
Video Playback
PAL
SECAM
MPEG Support
MPEG2
MPEG4
TV Program guide*
8 day Electronic Program Guide
Teletext
1000 page Hypertext
HEVC support
Yes
Multimedia Applications
Video Playback Formats
MPEG-2
MPEG-4
H264/MPEG-4 AVC
MPEG-1
HEVC
Music Playback Formats
MP3
AAC
Subtitles Formats Support
.SRT
.ASS
.SSA
.SUB
.TXT
Picture Playback Formats
JPEG
BMP
PNG
GIF
Convenience
Screen Format Adjustments
Electronic Program Guide
8 day Electronic Program Guide
Firmware upgradeable
Firmware auto upgrade wizard
Firmware upgradeable via USB
Sleep timer
Yes
Sound
Output power (RMS)
10W
Speaker configuration
5Wx2 speaker
Sound Enhancement
Dolby Bass Enhancement
Dolby Volume Leveler
Night mode
Connectivity
Number of HDMI connections
2
EasyLink (HDMI-CEC)
One touch play
Remote control pass-through
System audio control
System standby
Number of USBs
1
Other connections
Antenna IEC75
Headphone out
CVBS+Audio L/R in
Digital audio out (optical)
HDMI ARC
Yes on HDMI1
Power
Mains power
AC 110-240V 50/60Hz
Standby power consumption
< 0.5 W
Power Saving Features
Auto switch-off timer
Eco mode
Picture mute (for radio)
Accessories
Included accessories
Remote Control
2 x AAA Batteries
Table top stand
Quick start guide
Legal and safety brochure
User Manual
Power cord
Dimensions
Set Width
719 mm
Set Height
423 mm
Set Depth
81 mm
Product weight
2.6 kg
Set width (with stand)
719 mm
Set height (with stand)
452 mm
Set depth (with stand)
190 mm
Product weight (+stand)
3 kg
Box width
848 mm
Box height
520 mm
Box depth
133 mm
Weight incl. Packaging
4 kg
Wall mount dimensions
200 x 100 mm
EPG and actual visibility (up to 8 days) is country and operator dependent.
(Philips) only compatible with specific Philips player device.
Sony 32" TV (USED)
அங்கத்துவம்கொழும்பு, தொலைகாட்சிகள்ரூ 25,00049 நாள்
JVC 32 inch TV (USED)
அங்கத்துவம்கொழும்பு, TV மற்றும் வீடியோ சாதனங்கள்ரூ 7,50049 நாள்
Abans 24" LED TV (Little USED)